Dwie bramki Adama Buksy, ale to Sebastian Szymański został bohaterem meczu [WIDEO]

autorstwa redakcja, 8 miesięcy temu

Sebastian Szymański udowodnił wysoką formę w barwach Fenerbahce. Reprezentant Polski został bohaterem meczu z Antalyasporem. Wcześniej dla gości dwa razy trafił Adam Buksa, zaliczając dwa premierowe gole w lidze tureckiej.

Sebastian Szymański piąty raz w bieżącym sezonie wpisał się na listę strzelców w barwach Fenerbahce. Tym razem reprezentant Polski popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i ustalił wynik meczu z Antalyasporem na 10 minut przed końcem na 3:2. Fenerbahce było bliskie wpadki za sprawą dwóch bramek Adama Buksy.

Adam Buksa, który latem przeniósł się do Turcji z Lens, otworzył wynik w 31. minucie meczu. Wtedy były kadrowicz wyszedł na czystą pozycję i skutecznie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyrównał Edin Dżeko. Po zmianie stron Fenerbahce objęło prowadzenie. Tym razem Dżeko odnalazł się w roli asystenta, bramkę zanotował Kahveci. Chwilę później, w 64. minucie spotkania ponownie pokazał się Adam Buksa. Polak wykorzystał niefrasobliwość obrońców. Wpadł w pole karne i celnie uderzył przy bliższym słupku bramkarza gospodarzy.

Mecz rozstrzygnął się w 80. minucie, kiedy Fenerbahce krótko rozegrało rzut rożny. Sebastian Szymański odnalazł się w polu karnym i obrócił się z piłką, szybko huknął z dystansu i piłka wpadła w okienko bramki gości.

Fenerbahce dzięki wygranej 3:2 z kompletem zwycięstw w czterech meczach jest liderem rozgrywek tureckiej ligi. Antalyaspor zajmuje 14. pozycję.