Frankowski przybliża Lens do wicemistrzostwa. Kolejna bramka Polaka [WIDEO]

autorstwa redakcja, 12 miesięcy temu

Przemysław Frankowski wpisał się na listę strzelców w meczu Ligue 1 pomiędzy RC Lens ze Stade Reims. Reprezentant Polski wykorzystał rzut karny w 40. minucie, a jego drużyna pomimo gry w osłabieniu od 19. minuty wygrała 2:1 i zbliżyła się do wicemistrzostwa Francji.

RC Lens w bieżącym sezonie Ligue 1 jest rewelacją ligi. Zespół Przemysława Frankowskiego, Adama Buksy i Łukasza Poręby jest bliski zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów. W piątek ekipa Polaków mierzyła się ze Stade Reims. Zwycięstwo 2:1 przybliża ich do wicemistrzostwa Francji, a kto wie… Na trzy kolejki przed końcem tracą tylko trzy punkty do PSG, które ma jeszcze przed sobą mecz 35. kolejki.

Piłkarze obu ekip wyszli na spotkanie z numerami w tęczowych barwach. To gest solidaryzujący się z Dniem Przeciwko Homofobii – 17 maja. „Homo czy hetero, wszyscy nosimy te same koszulki” – czytamy na stronie RC Lens.

Początek meczu ułożył się nie po myśli RC Lens. Po 23 minutach drużyna Polaków nie dość, że grała w „10”, to w dodatku przegrywała 0:1. Pięć minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski okazał się skuteczny z jedenastu metrów – dał ważny bodziec do walki o trzy punkty.

To piąta bramka w trwającym sezonie Ligue 1 Przemysława Frankowskiego. W jego trakcie zanotował też trzy asysty. Potwierdzeniem wysokiej formy Polaka jest obecność w jedenastce 34. kolejki wybieranej przez dziennik „L’Equipe”.