Gdy Iga Świątek przegrała ostatni raz, paliwo kosztowało 5,31 zł

autorstwa redakcja, 2 lata temu

Iga Świątek udowodniła swą wielkość w finale Rolanda Garrosa. Bezapelacyjnie w dwóch setach pokonała Amerykankę Coco Gauff i przeszła do historii dzięki najdłuższej serii zwycięstw w XXI wieku. Licznik bije i nie chce się zatrzymać jak ceny paliwa na stacjach benzynowych. Gdy najlepsza tenisistka świata przegrała ostatni raz, litr paliwa kosztował 5,31 zł.

[the_ad id=”3886″]

Smak porażki jest obcy Idze Świątek od 16 lutego 2022 roku w Dubaju, gdy uległa w trzech setach Jelenie Ostapenko 6:4, 1:6, 6:7(4). Na szczęście od tego momentu nasza najlepsza rakieta mieni się jako niepokonana, a licznik bije jak ceny na stacjach paliw. Gdy ostatni raz skapitulowała, za litr 95 trzeba było zapłacić – 5,31 zł, natomiast po zwycięskim finale Rolanda Garrosa – 8 zł.

Licznik zwycięstw Polki osiągnął zawrotną liczbę – 35. To najlepszy wynik w XXI wieku. Dzięki zwycięstwu w finale Rolanda Garrosa nad Coco Gauff tenisistka z Raszyna wyprzedziła Serenę Williams. Amerykanka nie dała się pokonać 34 razy w 2013 roku.

W tabeli wszech czasów Polce jeszcze sporo brakuje jej do najlepszych. Najdłuższą serię zwycięstw ma na swoim koncie Martina Navratilova z 74. wygranymi z rzędu.