Arkadiusz Milik pierwszym Polakiem z hat-trickiem w barwach Juventusu! [WIDEO]

autorstwa redakcja, 3 miesiące temu

Arkadiusz Milik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w ćwierćfinałowym meczu z Frosinone. Tym samym przebił samego Zbigniewa Bońka, stając się pierwszym polskim zdobywcą hat-tricka w barwach „Starej Damy”.

Arkadiusz Milik wyszedł w pierwszym „11” w meczu Juventusu z Frosinone w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Lepiej nie mógł zacząć tego meczu – już w dziesiątej minucie sędzia po analizie VAR wskazał na „wapno”. Polak podszedł do karnego i nie miał najmniejszych problemów, by zdobyć pierwszą bramkę dla „Starej Damy”.

W 38. minucie było już 2:0. Arkadiusz Milik został wypatrzony w polu karnym przez Westona Mckenniego. Napastnik przyjął piłkę i skierował ją do siatki z kilku metrów.

W drugiej połowie znów dał o sobie znać Arkadiusz Milik. Chwilę po rozpoczęciu drugich 45 minut zdobył trzeciego gola po asyście Marco Locatellego. W efekcie Juventus prowadził już 3:0, a Polak zapisał się w historii Juventusu, jako pierwszy piłkarz znad Wisły, który zdobył hat-tricka.

Niedługo później Arkadiusz Milik znów był bliski wpisania się na listę strzelców. Tym razem jednak sędzia dopatrzył się spalonego reprezentanta Polski.