Błaszczykowski wybuchł! Dostało się sędziemu Sylwestrzakowi [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 lata temu

Nie milkną echa poniedziałkowego meczu w Krakowie, pomiędzy Wisłą Kraków a Wisłą Płock (3-4). Krakowianie przegrali mecz na własne życzenie po karnym w ostatniej akcji meczu. Emocji nie zabrakło na murawie w trakcie meczu, po, a nawet jak się okazuje w przerwie, kiedy w utarczkę słowną z sędzią Damianem Sylwestrzakiem wdał się Jakub Błaszczykowski.

Pisaliśmy wcześniej o zajściach pomeczowych, w których Luis Fernandez najpierw uspokajał fanów „Białej Gwiazdy” rozsierdzonych decyzją o podyktowaniu rzutu karnego w ostatniej akcji spotkania. Później wziął się za ustawianie piłkarzy Wisły Płock – wyprowadził cepa rodem z MMA, adresatem był Damian Michalski. W trakcie, gdy Hiszpan wymierzał sprawiedliwość, Jakub Błaszczykowski ruszył w kierunku sędziego Damiana Sylwestrzaka z ironicznymi gratulacjami.

Po spotkaniu wiemy już, że do spięcia pomiędzy sędzią a współwłaścicielem Wisły Kraków doszło już w przerwie:

Błaszczykowski: – Panie sędzio. To nie jest pierwszy raz… Przy pierwszej bramce jest ewidentny faul.

Sylwestrzak: – O Fazlagiciu pan mówi?

Błaszczykowski: – Tak.

Sylwestrzak: – Sam wykonuje atak.

Błaszczykowski: – Ale kto wybił piłkę?

Sylwestrzak: – Ta piłka wybita nie padła jego łupem.

Błaszczykowski: – I co z tego? Ale co pan mówi do mnie?

Sylwestrzak: – Ja panu mówię, jak ja to widziałem na boisku.

Błaszczykowski: – Oby pan później nie dzwonił, jak kur*a reszta. Zawsze później robicie to samo. Z Lechem też nie było, a później mi tłumaczycie, że 50 na 50. Już się na was zaczyna nagonka, za to, co robicie kur*a z VAR-em.

Zapis całości do zobaczenia w kulisach meczu z kanału „Nafciarzy” (od 8:10):

Po końcowym gwizdku widać, jak Błaszczykowski wchodzi na boisko, klaszcze przed twarzą Sylwestrzaka, później jest odciągany od sędziego przez Jerzego Brzęczka i już z tunelu krzyczy: – Skandal!

Sprawą Luisa Fernandeza i jego popisów rodem z klatki mieszanych sztuk walki zajmie się Komisja Ligi. Jak podała rzeczniczka Wisły Kraków: „Luis Fernández przeprosił Damiana Michalskiego za incydent, który miał miejsce po meczu #WISWPŁ. Zawodnik Nafciarzy temat uważa za zamknięty, a dodatkowo napastnik Białej Gwiazdy zadeklarował się wpłacić ustaloną kwotę na cel charytatywny, jakim jest leczenie małego Antosia”.

Nie wiadomo, czy sprawa Jakuba Błaszczykowskiego zainteresuje Komisję Ligi. Na więcej szczegółów i rozstrzygnięcia musimy zaczekać.