Franciszek Smuda i Wieczysta Kraków z kolejnym trofeum! [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 lata temu

8 czerwca to ważna data dla Franciszka Smudy. Wieczysta Kraków zdobyła regionalny Puchar Polski drugi rok z rzędu. W tym okazali się lepsi od Termaliki Bruk-Bet Nieciecza II.

[the_ad id=”3886″]

Zeszłoroczna przygoda Wieczystej Kraków zakończyła się dopiero na 1/16 finału meczem z Garbarnią Kraków (0-5). Milionerzy z Krakowa zaczynają nowy sezon Pucharu Polski wcześniej przez to, że na co dzień reprezentują okręgowy poziom rozgrywkowy.

W drodze do tegorocznego finału „żółto-czarni” pewnie pokonali Okocimskiego Brzesko 8-0. Później w rzutach karnych Poprad Muszyna. W półfinale rozprawili się III-ligowym Podhalem Nowy Targ aż 6-2. W finale czekało na nich starcie z rezerwami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Mecz finałowy regionalnego Pucharu Polski Małopolski został rozegrany w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wieczysta Kraków wygrała 2-1 (do przerwy 0-0). Pierwszą bramkę zdobył Maciej Jankowski, który dobił piłkę do pustej bramki po strzale Sławomira Peszki. Co nie udało się w 46 minucie, udało się w 74. – Sławomir Peszko popisał się świetną główką i wyprowadził Wieczystą na dwubramkowe prowadzenie. W 83. minucie Termalica zdobyła bramkę kontaktową, bierność krakowian wykorzystał Patryk Pikul, który popisał się piękną bramką – przyjął piłkę klatką piersiową, futbolówka spadła mu idealnie na proste podbicie i zatrzepotała w bramce rywali.

8 czerwca to ważny dzień dla Franciszka Smudy. 10 lat temu prowadził kadrę w meczu otwarcia Euro 2012, a dziś wygrał finał regionalnego małopolskiego Pucharu Polski.

Zwycięstwo w regionalnym Pucharze Polski znacznie skraca drogę w tych rozgrywkach, oznacza awans na poziom centralny, odpadają bowiem mecze z drużynami okręgówki. Krakowianie rozpoczną drogę na Narodowy od 1/32 finału.

Dla Wieczystej Kraków starcie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza II to przetarcie i przedsmak meczu barażowego do III ligi.

Pierwsze odbędzie starcie obu drużyn o awans na szczebel centralny już w sobotę 25 czerwca na stadionie w Krakowie przy ul. Chałupnika. Rewanż we wtorek 28 czerwca w Niecieczy.