Poznań wcześnie dziś nie zaśnie! Kibice Lecha świętują mistrzostwo [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 lata temu

Po siedmiu latach przerwy mistrzostwo Polski wróciło do Poznania! A to oznacza, że stolica Wielkopolski wcześnie dziś nie zaśnie. Kibice „Kolejorza” zebrali się obok stadionu przy ulicy Bułgarskiej, żeby wspólnie z piłkarzami fetować triumf w Ekstraklasie.

[the_ad id=”3886″]

Lech Poznań dzięki potknięciu Rakowa Częstochowa został po raz ósmy mistrzem Polski. Częstochowianie przegrali z Zagłębiem Lubin 0-1. Dani Ramirez opublikował na Instagramie eksplozję radości po bramce dla Zagłębia w ostatnich minutach meczu, która zagwarantowała „Kolejorzowi” majstra.

Kilka godzin wcześniej piłkarze Lecha wygrali derby Poznania 1-2. Dzięki temu zwycięstwu mają już cztery punkty przewagi nad Rakowem i pewne zwycięstwo w lidze.

Jak informuje rzecznik Lecha Poznań, oficjalna feta mistrzowska odbędzie się po ostatnim meczu sezonu przeciwko Zagłębiu Lubin. Dzisiejsze świętowanie ma charakter spontaniczny i odbywa się w okolicy stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

W okolicach stadionu zgromadziły się setki ludzi niemogących już doczekać się przyszłotygodniowej imprezy. Pojawiły się race, przyśpiewki, a nawet fajerwerki. Atmosfera była naprawdę gorąca.