Puszcza Niepołomice przeszła do historii polskiej piłki. Igor Pieprzyca pobił 54-letni rekord

autorstwa redakcja, 6 miesięcy temu

Mecz Korona Kielce – Puszcza Niepołomice przeszedł historii polskiej piłki nożnej. Widzowie zgromadzeni zobaczyli 8 goli, a Igor Pieprzyca wchodząc na boisku w wieku 15 lat i 19 dni stał się najmłodszym piłkarzem w historii polskiej ligi. Niewiele brakowało, a nie doszłoby do zmiany.

Mało kto spodziewał się, że mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce i Puszczą Niepołomice dostarczy tak gigantycznych emocji. Deszcz i wczesna pora rozgrywania meczu, jak na piątek, nie nastrajały optymistycznie przed spotkaniem. Widzowie, którzy pojawili się na Suzuki Arenie zostali wynagrodzeni, że pomimo niesprzyjającej aury stawili się na meczu. Osiem bramek, wiele z nich pięknej urody, a do tego byli świadkiem historycznej chwili.

Szalona końcówka prawie przekreśliła nowy rekord

Gdy w 88. minucie meczu Ronaldo Deaconu zdobył bramkę na 4:2 dla Korony Kielce, Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice zarządził zmianę gwarantującą „Żubrom” miejsce na kartach historii polskiej piłki ligowej. Na boisku miał pojawić się Igor Pieprzyca. Jednak w międzyczasie niepołomiczanie złapali kontakt za sprawą bramki Mateusza Cholewiaka. Niewiele brakowało, a rekord Janusza Sroki znów byłby niepobity (jak w przypadku Jędrzeja Hanuszczaka, któremu zabrakło kilku dni).

Igor Pieprzyca pobił 54-letni rekord Janusza Sroki

Paradoksalnie do wejścia na murawę przyczynił się zawodnik Korony Kielce, Ronaldo Deaconu. Rumun ustrzelił dublet w 92. minucie i przesądził o losach meczu. Wtedy Tomasz Tułacz wrócił do tematu zmiany – Igor Pieprzyca zameldował się na boisku, stając się najmłodszym piłkarzem w historii na polskich boiskach ligowych w 93. minucie meczu. Mający 15 lat i 19 dni piłkarz wszedł na boisko za Rafała Siemaszkę. Nowy najmłodszy ligowiec, Igor Sroka, od razu zapisał się w protokole meczowym, dostając w 94. minucie meczu żółtą kartkę.

Igor Pieprzyca pobił 54-letni rekord należący do Janusza Sroki, który w barwach Cracovii 1969 r. wszedł na boisko, mając 15 lat i 57 dni.

Dzięki zwycięstwu Korona Kielce awansowała na 9. miejsce w ligowej tabeli. Puszcza Niepołomice z dorobkiem 10. punktów znajduje się w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy.