Szalony mecz Polaków w Grecji. Najpierw gol Kędziory, później Drągowski obronił trzy karne [WIDEO]

autorstwa redakcja, 5 miesięcy temu

Reprezentanci Polski odegrali pierwszoplanowe role w rewanżowym meczu półfinału pucharu Grecji. Tomasz Kędziora najpierw zdobył bramkę, by w serii rzutów karnych Bartłomiej Drągowski stał się bohaterem – broniąc trzy rzuty karne.

W pierwszym spotkaniu Panathinaikos na boisku PAOK-u odniósł zwycięstwo 1:0. W środowym rewanżu znów okazali się lepsi goście w tym samym stosunku. To oznaczało dogrywkę. W niej Tomasz Kędziora pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Obrońca strzelił bramkę po stałym fragmencie gry. Wydawało się, że „Zielone Koniczynki” nie podniosą się już.

W 120. minucie Dimitris Limnios doprowadizł do wyrównania. Przez co o awansie do finału musiały zdecydować rzuty karne. W nich bohaterem został Bartłomiej Drągowski. Obronił aż trzy rzuty karne i zapewnił swojej drużynie awans do finału Pucharu Grecji.