Cztery bramki ex-wiślaka! Wieczysta Kraków o krok od awansu do III ligi [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 lata temu

Wieczysta Kraków w pierwszym barażowym spotkaniu o awans do III ligi zwyciężyła 4-0 z Termaliką II Bruk-Bet Niecieczą. Czterema bramkami popisał się ex-wiślak, Maciej Jankowski.

25 czerwca podopieczni Franciszka Smudy rozegrali pierwszy barażowy mecz o awans do III ligi z drużyną rezerw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Niedawno obie drużyny zmierzyły się w finale małopolskiego Pucharu Polski. Wówczas lepsza okazała się Wieczysta, która wygrała 2:1.

Początek meczu należał do gospodarzy, ale Sławomir Peszko raz po raz marnował klarowne sytuacje bramkowe. Festiwal nieskuteczności przełamał w 26. minucie meczu Maciej Jankowski, który popisał się celnym wykończeniem dobrej wrzutki Sławomira Peszki.

Po sześciu minutach było już 2-0 dla Wieczystej. Z prawej strony dośrodkował Maksymilian Hebel, akcję wykończył znowu były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów, Wisły Kraków i Arki Gdynia. Tym razem odbita od głowy piłka spadła mu pod nogi, Jankowski nie miał problemu z umieszczeniem jej w bramce.

Dziesięć minut po wznowieniu meczu po przerwie Maciej Jankowski dołożył kolejne trafienie, autorem ostatniego podania znowu Hebel, a ex-wiślak jak za pierwszym razem popisał się trafieniem głową obok bezradnie interweniującego bramkarza Termaliki.

W 77. minucie znowu Hebel, znowu Jankowski i znowu główka pracuje. Były reprezentant Polski popisał się instynktem strzeleckim i po raz czwarty umieścił piłkę w bramce po znakomitej centrze z boku boiska.

28 czerwca Wieczysta Kraków pojedzie na rewanż do Niecieczy z czterobramkową zaliczką.