Gol Zielińskiego z Realem Madryt! Stadio Diego Armando Maradona „wybuchł” po bramce Polaka [WIDEO]

autorstwa redakcja, 7 miesięcy temu

Piotr Zieliński doprowadził do wyrównania w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Reprezentant Polski wykorzystał „11” i strzałem od słupka pokonał Kepę. Stadio Diego Maradona wybuchł z radości po bramce „Ziela”.

Spotkanie Napoli – Real wyróżniało się na tle pozostałych spotkań wtorkowego wieczoru Ligi Mistrzów. I rzeczywiście, jeśli ktoś wybrał mecz w Neapolu nie zawiódł się, a dodatkowym smaczkiem dla polskiego kibica była obecność w pierwszej jedenastce gospodarzy Piotra Zielińskiego, który w bieżącym sezonie uzbierał dotąd 2 bramki i 3 asysty.

Mecz znakomicie rozpoczęło Napoli. Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie meczu za sprawą dobitki Ostigarda. W 27. minucie do wyrównania doprowadził Vinicius Junior. Po siedmiu minutach „Królewscy” podwyższyli prowadzenie za sprawą Bellinghama. Anglika popisał się znakomitą indywidualną akcją.

Lepiej drugą połowę rozpoczęło Napoli. Piotr Zieliński posłał dobre podanie w pole karne do Osimhena. Nigeryjczyk próbował zagrać piłkę do środka, ta trafiła w rękę obrońcy Realu i sędzia musiał podyktować „11” po konsultacji z zespołem VAR. Do piłki podszedł Piotr Zieliński i strzałem w słupek pokonał Kepę. Po bramce reprezentanta Polski cały Stadio Diego Armando Maradona wybuchł z radości, głośno wykrzykując nazwisko „Ziela”.

Piotr Zieliński opuścił boisko w 75. minucie meczu. W jego miejsce wszedł Raspadori. Chwilę później, w 78. minucie Real zdobył bramkę na 3:2. Ostatecznie – mimo niesamowitego uderzenia z drugiej linii Fede Valverde – gola samobójczego zaliczono Meretowi, któremu piłka odbiła się od głowy i wpadła do siatki.