Lewandowski wbił gwóźdź do trumny Napoli. Przypieczętował awans Barcelony [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 miesiące temu

Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dzięki zwycięstwu 3:1 w rewanżu z Napoli. Jedną z bramek dla Katalończyków zdobył Robert Lewandowski. Polak przypieczętował awans w 83. minucie meczu.

W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Napoli a Barceloną padł remis 1:1. Robert Lewandowski zdobył wtedy swoją 93. bramkę w Lidze Mistrzów – trafienie było zarazem jego przełamaniem w elitarnych rozgrywkach, bowiem kapitan reprezentacji Polski trafił po raz pierwszy od września.

Rewanżowe spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. Ekipa Xaviego rzuciła się od pierwszej minuty do skomasowanych ataków na bramkę Mereta. Na efekty nie trzeba było długo czekać w 15. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Fermin Lopez. Kibice nie zdążyli się nacieszyć trafieniem 20-latka, a od razu, po dwóch minutach, dostali kolejny prezent od swoich ulubieńców. Prowadzenie podwyższył Jao Cancelo.

Barcelona miała kolejne okazje, ale ich nie wykorzystywała i sprawdziło się stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Zemściły się w 30. minucie, kiedy po strzale Rrahmaniego piłkę z siatki wyciągał Ter Stegen.

W drugiej połowie obie ekipy stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji, ale dopiero w 83. minucie meczu Robert Lewandowski przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polski snajper wykończył składną akcję swojej drużyny i po asyście Sergiego Roberto wystarczyło wykazać się tylko pewnym celnym wykończeniem z kilku metrów.

To 94. trafienie Polaka w historii Ligi Mistrzów.