Grabara z opaską kapitana w Lidze Mistrzów. Później popełnił wielbłąd [WIDEO]

autorstwa redakcja, 2 miesiące temu

Kamil Grabara zadebiutował w roli kapitana Kopenhagi w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. Niestety Polak nie będzie wspominał tego spotkania najlepiej. Po 10. minutach goście przegrywali już 0:2 po ewidentnym błędzie bramkarza.

Manchester City „bronił” u siebie dwubramkowej przewagi przed rewanżowym spotkaniem 1/8 Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu z Kopenhagą „Obywatele” wygrali 3:1, mimo że w bramce gospodarzy dwoił się i troił Kamil Grabara, który przed rewanżem został wyróżniony przez Erlinga Haalanda. Norweg zwrócił uwagę na dobrą grę nogami reprezentanta Polski.

Manchester City rozstrzygnął losy dwumeczu właściwie po 10. rewanżu, kiedy tablica świetlna pokazywała już wynik 2:0. Przy pierwszym trafieniu Aknjiego Kamil Grabara nie miał nic do powiedzenia. Jednak przy drugim bramkarz nie popisał się – wypuszczając piłkę, lecącą wprost w rękawice bramkarskie po lekkim strzale Juliana Alvareza.

W 29. minucie Elyonoussi zdobył kontaktową bramkę dla gości po pięknej akcji z kontrataku.

Jednak w doliczonym czasie gry Erling Haaland podwyższył prowadzenie City na 3:1. To oznacza, że w przerwie rewanżu wynik dwumeczu wynosi stosunek 6:2 na korzyść Manchesteru City.