Lewandowski się nie zatrzymuje! Idealne wykończenie w meczu z Betisem [WIDEO]

autorstwa redakcja, 12 miesięcy temu

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Po bramce w przegranym meczu LaLiga z Rayo Vallecano przeszedł czas na bramkę w drugim meczu z rzędu. Tym razem polski snajper wziął na celownik Betis Sewilla. Idealnie wykończył podanie Julesa Koundé w 36. minucie meczu. To 19. trafienie Polaka w lidze hiszpańskiej.

Barcelona przegrała ostatni mecz ligowy przeciwko Rayo Vallecano. Mając w pamięci tę wpadkę, mimo przełamania Roberta Lewandowskiego, dziś chciała pokazać inny futbol na Campn Nou. Tym razem „Lewy” nie mógł narzekać na brak szans na zdobycie gola. Pomimo strzelonej bramki, wydaje się, że miał szansę wpisać się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie.

Wynik spotkania otworzył Andreas Christensen po dośrodkowaniu Raphinhi. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Lewandowski – perfekcyjnie wykończył podanie z prawego skrzydła Julesa Kounde i trafieniem przy słupku pokonał bramkarza Betisu.

Trzy minuty później „Duma Katalonii” podwyższyła na 3:0. Strzelcem bramki Raphinha.

Robert Lewandowski w drugiej połowie meczu z Betisem miał co najmniej dwie świetne sytuacje. W pierwszej sytuacji nie wykorzystał prostopadłej piłki Pedriego. Za drugim razem, mimo że w tempo uciekł obrońcom, to trafił tylko w słupek.

Barcelona od 33. minuty grała z osłabionym rywalem. Wtedy murawę opuścił Edgar Gonzalez, który obejrzał drugą żółtą kartkę, mimo że pojawił się na murawie w 12. minucie meczu.

To nie koniec plusów dla „Blaugrany” – Betis Sewilla musiał od 80. minuty radzić sobie bez Joaquina. Legenda Betisu dała znać, że nie może dłużej kontynuować gry ze względu na kontuzję. W tej chwili przyjezdni wykorzystali wszystkie zmiany, więc musieli kończyć mecz w dziewięciu.