Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN przekazała decyzję na wniosek Widzewa Łódź o powtórzenie meczu ćwierćfinałowego w Pucharze Polski. Mimo protestów rozpatrzyła go negatywnie. O oddaleniu protestu jako pierwszy poinformował Jarosław Królewski w serwisie „X”.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Wisła Kraków pokonała po golu w ostatnich minutach dogrywki Widzew Łódź 2:1. Najwięcej po meczu mówi się o błędach zespołu sędziowskiego, który zdaniem gości miał wypaczyć wynik meczu. Chodzi o sytuację z doliczonego czasu gry w drugiej połowie, gdy Widzew prowadził 1:0, wtedy do wyrównania doprowadził Angel Rodado. Sędziujący to spotkanie Damian Kos uznał bramkę, pomimo weryfikacji VAR. Igor Łasicki odpychał znajdującego się na linii strzału Mateusza Żyrę.
Po meczu Widzewa Łódź złożył wniosek do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN o powtórzenie spotkania. Klub wskazywał w nim na błędy zespołu sędziowskiego oraz konkretny paragraf regulaminu.
„Widzew wskazuje jednakże, że zgodnie z par 12 ust. 2 zdanie drugie Regulaminu Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, Komisja może, jeśli wymagają tego okoliczności i nie jest to sprzeczne z bezwzględnie obowiązującymi przepisami PZPN, podjąć decyzję na zasadzie słuszności, kierując się dobrem polskiej piłki oraz zasadami sportowej rywalizacji. Zdaniem Widzewa wszystkie przesłanki do wydania decyzji o powtórzeniu meczu (…) zostały spełnione” – cytowało treść odwołania TVP Sport.
Teraz już wiadomo, że protesty Widzewa zdały się na nic. Komisja związku nie zdecydowała się na stworzenie precedensu w rozstrzyganiu podobnych spraw. Informację w tej sprawie jako pierwszy przekazał prezes Wisły Kraków, Jarosław Królewski.
Chwilę później pojawił się komunikat klubu z Krakowa, wyjaśniający nieco więcej w tej sprawie. „Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję o oddaleniu protestu Widzewa Łódź w sprawie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski rozegranego 28 lutego 2024 roku” – czytamy.