Lewandowski znalazł asystenta. I są efekty! Piękna bramka numer 100 w Europie [WIDEO]

autorstwa redakcja, 7 miesięcy temu

Robert Lewandowski zdobył bramkę numer 100 w europejskich rozgrywkach w meczu przeciwko Royal Antwerp FC w Lidze Mistrzów. Asystował w kapitalny sposób João Félix. Wygląda na to, że Portugalczyk wyrośnie w najbliższym czasie na najlepszego asystenta przy bramkach Polaka w Barcelonie.

Barcelona rozpoczęła sezon Ligi Mistrzów od spotkania z Royal Antwerp FC. Mistrzowie Belgii krótko byli w stanie bronić się przed ofensywą gospodarzy. W 11. minucie João Félix popisał się piękną bramką.

8 minut później było już 2:0. Tym razem Felix asystował, a wykańczał akcję Robert Lewandowski, dla którego był to setny gol w europejskich pucharach w karierze. Kapitan reprezentacji Polski dostał idealne podanie – pozostało mu już tylko trafić w bramkę z pierwszej piłki.

Barcelona nie poprzestała na dwubramkowym prowadzeniu. W 22. minucie było już 3:0. Dośrodkowywał Raphinha, piłka trafiła w Bataille i wpadła do bramki bezradnie interweniującego Buteza.