Wpadka Śląska Wrocław! Pogrom. Drugoligowiec wyeliminował ich z Pucharu Polski

autorstwa redakcja, 1 rok temu

Mamy pierwszą sensację w ćwierćfinale Pucharu Polski! W pierwszym środowym spotkaniu Śląsk Wrocław musiał uznać wyższość drugoligowca, KKS-u Kalisz, 0:3.

Zespół z Kalisza jest jednym z trzech przedstawicieli eWinner II ligi w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Polski. Dla zespołu z Wielkopolski awans do tej fazy to największy sukces w historii tych rozgrywek. Piłkarze pod dowództwem Bartosza Tarachulskiego w drodze do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski odprawili Wigry Suwałki, Widzew Łódź, Olimpię Elbląg oraz Górnika Zabrze. Do tej listy dopisali Śląsk Wrocław i zagrają o wielki finał. Kaliszanie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli eWinner II ligi, tracąc do Kotwicy Kołobrzeg zaledwie dwa punkty i wyprzedzając Polonię Warszawa o jedno oczko.

Śląsk Wrocław to dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, od ich ostatniego triumfu minęło 36 lat. Wrocławianie z 28 punktami są na 11. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

Kibice KKS-u Kalisz w oczekiwaniu na niespodziankę szczelnie wypełnili trybuny stadionu. Ich podopieczni wynagrodzili im tłumne stawienie się na meczu – już w 20. minucie obejmując prowadzenie po szybkiej i składnej akcji. Gordillo asystował przy trafieniu Lipkowskiego. Śląsk zaczął od środka i znów musiał wyciągać piłkę z bramki. Piłkarze KKS-u popisali się zabójczymi dwoma minutami – do siatki po świetnej kontrze trafił Borecki, wykorzystał niefrasobliwość piłkarzy WKS-u. W 44. minucie było już 3:0 po trafieniu Mateusza Gawlika.

Śląsk Wrocław wyszedł z ofensywnym nastawieniem na drugą połowę, ale w odwróceniu wyniku meczu nie pomogła nawet druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla strzelca trzeciej bramki, Mateusza Gawlika, w 67. minucie meczu. Wrocławianie długo bili głową w mur.

Na kogo trafi KKS Kalisz w walce o wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie? W czwartek 4 marca odbędzie się losowanie par półfinałowych Fortuna Pucharu Polski. Początek o godzinie 12:00. Do tej pory swoje ćwierćfinały oprócz Kaliszan wygrali: Legia Warszawa i Górnik Łęczna. W ostatnim meczu 1/4 Motor Lublin zmierzy się z Rakowem Częstochowa.